2019 m. liepos 8 d., pirmadienis

GYVŪNINĖS KILMĖS KVEPALŲ KOMPONENTAI

Kvepalų industrijoje, kaip kvapų fiksažai, naudojami ir gyvūninės kilmės kvapai. Jie pasižymi  intensyviu aromatu, todėl naudojami labai mažais kiekiais.

Ambra

Ambra – kašaloto virškinimo trakte susidaranti medžiaga. Ambra - labai brangus kvepalų komponentas, dar vadinamas plaukiojančiu auksu. Vaškinė, stiprų kvapą skleidžianti medžiaga yra lengvesnė už vandenį ir metų metais gali plūduriuoti jūroje, kur nuo sūraus vandens ir saulės sukietėja. Aptinkama plūduriuojanti jūroje ar išmesta ant kranto tropinėse šalyse. Šviežios ambros kvapas – kaip žuvies, todėl ją galima naudoti tik išdžiovinus.
Uždarame inde palaikyta ambra pradeda skleisti aromatingą muskuso kvapą, kurį vertina viso pasaulio parfumerijos gamintojai ir kuris nuo seniausių laikų žinomas kaip afrodiziakas. Tai viena labiausiai vertinamų kvepalų sudedamoji dalis. Ambra įeina į daugelį rytietiškais aromatais dvelkiančių kvepalų sudėtį. Kvapams ambra suteikia saldžią natą.

Cibetas

Cibetas – Etiopijos gyvūnėlio civetos liaukų išskyros. Cibetas pasižymi sunkiu, geidulingu aromatu. Cibetas - panaši į geltoną arba rusvą tepalą, smarkiai muskusu kvepianti medžiaga. Anksčiau tai buvo labai populiari medžiaga, šiandien cibetas naudojamas vis rečiau.

 

 

 

 

Bebrų muskusas

Castoreum (bebrų muskusas) – tai medžiaga, kuria bebrai maitina savo kailį. Kvepalams suteikia šiltą, kiek kartoką aromatą.
Muskusas

Muskusas – gyvūno kabargos išskyros. Tai medžiaga, kurią ištirpinus alkoholyje kvepalams suteikiamas jausmingas aromatas. Muskusas yra populiariausias fiksažas ir afrodiziakas.

Išgauti natūralias gyvūninės kilmės medžiagas yra ne tik brangu, bet ir kelia įvairių prieštaravimų, ypač ekologijos srityje. Dėl šios priežasties natūralios medžiagos keičiamos sintetinėmis, kurios dažnai kvepia identiškai. Pavyzdžiui, muskuso sintetikas yra vadinamasis baltasis muskusas.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą