2019 m. liepos 11 d., ketvirtadienis

SENIAUSI KVEPALAI PASAULYJE - ATARAI

Šiais laikais daugumai moterų kvepalai asocijuojasi su prancūziškais tualetiniu ar parfumo vandeniu ar odekolonu... Jeigu atsisakytume šių stereotipų ir pažvelgtume (arba įkvėptume) giliau, atrastume, kad seniausi pasaulio kvepalai yra atarai (arba itrai), kurie dar vadinami otais, o visi šių laikų "parfumai" yra tik modernių technologijų sukurti pakaitalai... arba išsikvėpę skysčiai. Sintetinami preparatai nurungia natūralius augalų produktus, o sintetiniai kvepalai vis dar užgožę atarų augalų galią.
Kas ieško – tas randa. Atarų gamybos menas vis dar tebegyvuoja, o tas faktas, kad apie jį žino nedaugelis – negali paneigti jų ypatingumo.
Atarai arba itrai – tai  tikrieji parfumerijos perlai. Atarai kuriami distiliuojant įvairių kvapų mišinius. Taigi tikrieji kvepalai – tai ne įvairių kvepiančių lašų sumaišymas spirite ar parfumeriniame skiediklyje, o įvairių žiedų, lapų, prieskonių, žievių, šaknų ir kvapiųjų medienų mišinių distiliavimas ir klampios substancijos išgavimas.
Attar (Arabiškai: عطر‎), taip pat žinomas kaip ittar – yra natūralus parfumo aliejus, išgautas iš botaninių žaliavų, tokių kaip gėlės (jazminai, rožės, santalas ir kt.), žolių, prieskonių ar žievių. Aliejai gali būti išgaunami ir chemijos pagalba, bet tikrasis ataras – tai dažniausiai medienos (dažniausiai tokios kaip santalas) bazėje distiliuotas aliejus ir sendintas. Sendinimo periodas priklauso nuo botaninės žaliavos ir pageidaujamo rezultato.
Informacijos šaltinis: attarmist.co.uk.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą