2019 m. liepos 10 d., trečiadienis

SVARBIAUSI PARFUMERIJOS TERMINAI

Tiems, kas žengia pirmuosius žingsnius parfumerijoje – iškyla labai daug klausimų, todėl į keletą jų atsakymus rasite šiame straipsnyje. Šis straipsnis padės supaprastinti pažintį su aromatų pasauliu. Taigi pradedame nuo parfiumo maniakų slengo.
Kiekis (Отливант) – tam tikras įpilto, išpurkšto, įšvirkšto į specialią talpą – atomaizerį – parfumo kiekis.
Atomaizeris – ta pati speciali talpa, kurių būna skirtingų tūrių, stiklinių ir plastikinių. Stikliniai – geresni.
Semplas – mėgintuvėlis, aromato pavyzdys.
Išpilstymas (Распив) – kai perkamas vienas flakonas keletui žmonių ir išpilstomas į atomaizerius. Flakonas paprastai atitenka tam, kuris yra išpilstymo iniciatorius, jeigu jis jo neatsisako dėl didžiausią kvepalų kiekį perkančiojo.
Karsteliai (Гробики) – Serg Lutens flakonų forma, kurie gaminami eksportui.
Varpai (Колокольцы) – Paryžiaus butiko Serg Lutens serijos flakonų forma.
Burbulai (Пупыри) – tam tikros formos Caron flakonai.
Arabai – arabiška parfumerija.
Japonai – japoniška parfumerija.
Feikas – klastotė, aromatas, kuris miglotai primena originalą.
Apsivilkti aromatą (Одеть аромат) – pasikvėpinti tam tikru kiekiu aromato.
Pratestuoti – pasikvėpinti nedideliu aromato kiekiu riešą.
Piramidė – šiltos kūno odos sušildyto palaipsniui atsiskleidžiantis aromatas. Dažniausiai visa kompozicija skirtoma į viršutines (galvos) natas, vidurines (širdies) natas ir  bazines natas.
Keliaujantys mėginukai – 20-ties ir daugiau semplų rinkinys, kuris perduodamas vieno dalyvio kitam, su tikslu susipažinti su armotais.
Dažniausiai sutinkamos aromatų koncentracijos: Eau De Toilette, Eau de Parfum, Eau de Cologne, Parfum. Šiandien egzistuoja daug įvairių parfumerijos tipų pagal koncentraciją – tualetinis vanduo, parfumerinis vanduo, kvepalai (parfumas), odekolonas ir taip toliau...
Tualetinis vanduo (Eau De Toilette) – Prancūzijoje tualetu vadinamas savo išorės vaizdo sutvarkymas. Daugelis aromatų vyrams ir beveik pusė aromatų moterims leidžiami būtent tokios koncentracijos. "Tualetiniame" yra nuo 4 iki 10 procentų eterinių aliejų, kuriuos tirpina spirite, kurio kiekis siekia iki 50 procentų. Kvapo išsilaikymo terminas priklauso ne tik nuo konceentracijos, bet ir nuo daugelio kitų faktorių, tokių, kaip komponentai, įeinantys į aromato sudėtį, ingredientų natūralumas ir t. t.
Parfumerinis vanduo (Eau de Parfum) – tai kažkas vidutinio tarp tualetinio ir kvepalų, kuriame yra nuo 8 iki 12 procentų aromatinių esencijų.
Odekolonas (Eau de Cologne) – 1709 metais parfumeris Džovani Farino pirmą kartą išleido odekoloną ir jis tapo pardavimų Europoje hitu. "Kelno vandenyje" yra api 70 procentų spirito ir nuo 2 iki 5 procentų eterinių aliejų ir aromatų esencijos.
Kvepalai (Parfum) – turi nuo 12 iki 20 procentų eterinių aliejų, o visa kita – spiritas. Dėl to išgaunamas maksimalus aromato patvarumas. Dažniausiai kvepalai išleidžiami nedideliuose flakonuose, iki 30 ml. Ryte naudoti gryną parfumą neverta, nes kvapas stiprus ir intensyvus.
Tarp kito kvepalai dažnai gaminami be purkštuko ir rekomenduojama jais kvepintis pirštų pagalba. Nereikia padauginti su kvepalų kiekiu, nes tokiu atveju aromato šleifas gali iššaukti neigiamą aplinkinių reakciją.
Informacijos šaltinis: parfumaniya.com, parfumaniya.com.ua.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą